| MOQ: | 1pcs |
| Price: | Negotiable |
| Standard Packaging: | PVC bag, wooden case,carton |
| Delivery Period: | 5-20days |
| Supply Capacity: | 1000000 |
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Material | Copper, Copper Alloy, or Aluminum (optional) |
| Surface Finish | Tin Plated / Nickel Plated / Bare Copper |
| Thickness | 0.5mm - 5.0mm (customizable) |
| Width | 10mm - 50mm (depending on design) |
| Hole / Slot Diameter | 3mm - 10mm (customizable) |
| Current Rating | Up to 500A (depends on material & thickness) |
| Resistance | < 0.5 mΩ per connection (typical) |
| Operating Temperature | -40°C to 150°C |
| OEM / Customization | Available |
| MOQ: | 1pcs |
| Price: | Negotiable |
| Standard Packaging: | PVC bag, wooden case,carton |
| Delivery Period: | 5-20days |
| Supply Capacity: | 1000000 |
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Material | Copper, Copper Alloy, or Aluminum (optional) |
| Surface Finish | Tin Plated / Nickel Plated / Bare Copper |
| Thickness | 0.5mm - 5.0mm (customizable) |
| Width | 10mm - 50mm (depending on design) |
| Hole / Slot Diameter | 3mm - 10mm (customizable) |
| Current Rating | Up to 500A (depends on material & thickness) |
| Resistance | < 0.5 mΩ per connection (typical) |
| Operating Temperature | -40°C to 150°C |
| OEM / Customization | Available |