| MOQ: | 1pcs |
| Price: | Negotiable |
| Standard Packaging: | PVC bag, wooden case,carton |
| Delivery Period: | 5-20days |
| Supply Capacity: | 1000000 |
| Material Types | Phosphor Bronze, Brass, SUS304, Copper, Beryllium Copper |
| Material Thickness | 0.05mm - 3.0mm |
| Press Capacity | 25 Tons - 400 Tons |
| Precision Tolerance | ±0.01mm to ±0.05mm |
| Standard Finish | Tin-plated, Gold-plated, Nickel-plated, or Raw Finish |
| Tooling Material | Tungsten Carbide / High-Speed Steel (ASP23/D2) |
| Quality Control | 100% Optical Inspection & ISO 9001:2015 |
| MOQ: | 1pcs |
| Price: | Negotiable |
| Standard Packaging: | PVC bag, wooden case,carton |
| Delivery Period: | 5-20days |
| Supply Capacity: | 1000000 |
| Material Types | Phosphor Bronze, Brass, SUS304, Copper, Beryllium Copper |
| Material Thickness | 0.05mm - 3.0mm |
| Press Capacity | 25 Tons - 400 Tons |
| Precision Tolerance | ±0.01mm to ±0.05mm |
| Standard Finish | Tin-plated, Gold-plated, Nickel-plated, or Raw Finish |
| Tooling Material | Tungsten Carbide / High-Speed Steel (ASP23/D2) |
| Quality Control | 100% Optical Inspection & ISO 9001:2015 |